Ideał mężczyzny

07.12.2010, 11:53, Tomasz Giersz


p> Przedstaw swój ideał mężczyzny w kontekście dobrego męża i ojca?

Dla mnie mężczyzna powinien być męski, a co to oznacza?
Otóż to wizerunek zewnętrzny, poparty posiadaniem zespołu takich cech jak: seksowny, silny, odważny, twardy charakter, a przy tym łagodny jak baranek w stosunku do wybranej kobiety. Czuły, opiekuńczy, umiejący stworzyć poczucie bezpieczeństwa i wyrozumiały. Uwodzicielski sposób w zachowaniu a przede wszystkim prawdziwy dżentelmen.
W myśl powiedzenia: „Dżentelmeni nie mówią o pieniądzach po prostu je mają.”
Jako mąż:
Zaradny, pracowity. Nie oddaje się tylko i wyłącznie pracy. Nie zaniedbuje kobiety. Znajduje czas dla żony, rozmawia z nią, komplementuje, pamięta o urodzinach, imieninach, rocznicach, świętach. Czy nawet, tak bez okazji, wręcza kobiecie kwiaty, nawet po incydentalnym sporze małżeńskim.
Zaprasza do kina, teatru, na spacer, aranżuje wyjazdy np: na łono natury. W co niektórą niedzielę zabiera żonę na obiad do restauracji lub sam staje przy kuchni i gotuje. Wyręcza w ten sposób umęczoną obowiązkami domowymi kobietę. Wtedy relacje małżeńskie stają się bliższe i można mówić o pogłębieniu uczucia.
Dobry ojciec to przede wszystkim taki, który z troską, nie mniejszą niż u kobiety, oczekuje przyjścia na świat dziecka. Po tym, kiedy ono jest już na świecie, jako równouprawniony rodzic pomaga, opiekuje się dzieckiem, chodzi na spacery, urządza zabawy, czyta bajki, a przede wszystkim rozmawia z dzieckiem. Po prostu ma czas dla dziecka.
Partycypuje w kosztach utrzymania rodziny. Jest odpowiedzialny, wespół z matką, za rozwój i wychowanie dziecka. Pomaga i interesuje się życiem szkolnym dziecka i nie tylko. Mądrze kocha dziecko, jest wymagający i konsekwentny, kiedy trzeba nawet surowy.
?

 
« Wstecz


Dyskusja: "Ideał mężczyzny"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze